KonferencjaDyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej na zaproszenie organizatorów konferencji "NAUKI SPOŁECZNE I HUMANISTYCZNE ZAKRES WSPÓŁPRACY NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU BADAŃ INTERDYSCYPLINARNYCH" wygłosił wraz z Radosławem Fellnerem referat inauguracyjny pt. "JAK NAUKI SPOŁECZNE I HUMANISTYCZNE DETERMINUJĄ ROZWÓJ, PROMOCJĘ I BADANIA LOTNICZE". Referat wzbudził duże zainteresowanie przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych. W wydarzeniu uczestniczył także współpracownik Centrum dr pil. inż. Henryk Jafernik.

 

Konferencja społ humOrganizatorami konferencji byli: Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy w Katowicach oraz Politechnika Śląska w Gliwicach, Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych. Konferencja odbyła się 29 września, na Uniwersytecie SWPS, Wydział Zamiejscowy w Katowicach ul. Techników 9. W swym referacie dyrektor Centrum zechęcił do współpracy, wymiany doświadczeń i podjęcia interdyscyplinarnych badań. Referat wzbudził duże zainteresowanie przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych.

Interdyscyplinarność, czyli konstruowanie opisu rzeczywistości z uwzględnieniem wielu perspektyw, dla współczesnych badaczy to nie wybór, lecz konieczność. Pełne zrozumienie obecnie zachodzących zmian nie jest możliwe bez wyjścia poza podziały poszczególnych dyscyplin humanistyki. Konferencja, organizowana przez Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz Wydział Zamiejscowy w Katowicach Uniwersytetu SWPS, jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania wyników prowadzonych badań. Wydarzenie stwarza także szansę na integrację środowiska naukowców oraz wspólne zastanowienie się nad strategią promocji i rozwoju badań interdyscyplinarnych.

Więcej informacji na stronie: https://www.swps.pl/nauka-i-badania/konferencje/14139-nauki-spoleczne-i-humanistyczne-zakres-wspolpracy