slubowanie25 października na zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształących i Technicznych w Wojkowicach, dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner wziął udział w uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego. Podczas uroczystości, dyrektor Centrum zwrócił uwagę, że z chwilą ślubowania uczniowie rozpoczęli swój lot w kierunku zdobycia profesjonalnego zawodu. - Dzięki tej szkole, dzięki jej nauczycielom, po 4 latach będziecie mogli rozpocząć już swój w pełni samodzielny lot. I pamiętajcie, że uczycie się przede wszystkim dla siebie, a nie dla rodziców czy nauczycieli - podkreślił.

Pierwszoklasiści przysięgali wierność wartościom ważnym w perspektywie kierunku kształcenia, który wybrali, co również podkreślała Pani Dyrektor Anna Augustyńska kierując swoje słowa do wszystkich zebranych gości, a w szczególności do uczniów. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie http://lowojkowice.eu/slubowanie-uczniow-klas-pierwszych-4/

W czasie dalszej części uroczystości, uczniom klas pierwszych naszego liceum o kierunku policyjno-prawnym, pożarniczo – ratowniczym oraz psychologiczno-pedagogicznym, a także technikum o specjalizacji technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik lotniskowych służb operacyjnych, zostały uroczyście wręczone akty ślubowania oraz upominki od Samorządu Uczniowskiego i całej społeczności szkolnej.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych zakończył występ artystyczny który miał na celu sprowokować do zastanowienia się nad sensem ważnych wartości w życiu człowieka. Serdecznie dziękuję wszystkim moim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie tego  spektaklu, za radość pracy z Wami, za odwagę patrzenia w lustro, za wspólną podróż na jego drugą stronę.