Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej

Statystyki

6.png7.png5.png0.png0.png
Dzisiaj62
Wczoraj291
Tygodniowo1234
Miesięcznie7152
Razem67500

Ile osób jest online?

4
Online

23-03-18

Menu użytkownika

Logowanie

Dyrektor Centrum inż. dr hab. Andrzej Fellner oraz jego współpracownicy wzięli udział w piątej edycji Konferencji Lotniczej 2017 w Rzeszowie,  w dniach 25-26 kwietnia. Dyrektor wygłosił referat pt. "Wybrane problemy implementacji PBN w lotnictwie". 

 

Dyrektor Centrum oraz osoby wspierające działalność Centrum wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych, która odbyła się w dniach 25-26 kwietnia 2017 roku w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego – Aula Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej. Wygłoszono następujące referaty:

✈ "Oględziny jako kluczowy dowód w postępowaniu związanym z wypadkiem lotniczym". dr inż. Robert Konieczka,

✈ "Wybrane problemy implementacji PBN w lotnictwie" dr hab. inż. Andrzej Fellner,

✈ "Badania nad technologią bezpilotowych statków powietrznych na potrzeby Międzynarodowej Stacji Kosmicznej" dr inż. Tomasz Balcerzak,

Program znajduje się na stronie http://www.konferencja-lotnicza.pl/program/ . Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na stronie https://www.facebook.com/uniRzeszow/posts/1150233238456161 .

Podczas konferencji poruszono zagadnienia: prawa konkurencji w sektorze lotniczym i kosmicznym, prawnych aspektów przestrzeni kosmicznej, ochrony środowiska w sektorze lotniczym i kosmicznym, bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i kosmicznym, odszkodowań lotniczych, bezzałogowych statków powietrznych w polskim prawie, technologii lotniczych i kosmicznych, niekonwencjonalnych systemów w lotnictwie, a także technicznych aspektów bezpieczeństwa w lotnictwie. Jej Głównym założeniem było popularyzowanie wiedzy o prawie lotniczym wśród studentów prawa oraz kierunków technicznych.